Rok Rzeki Wisły


   
Rok 2017 jest Rokiem Rzeki Wisły. To nie tylko Uchwała Sejmu Rzeczpospolitej, ale również wiele inicjatyw zmierzających do spopularyzowania naszej rzeki, miast i obiektów nad nią zlokalizowanych.

Ze względu na obchody Roku Rzeki Wisły oraz 87-ej rocznicy powstania Hejnału Płocka, będąc klubem z ponad 50-letnią tradycją, który na stałe wpisał się w krajobraz Wzgórza Tumskiego oraz świadomość płocczan, oprócz organizowanych corocznie najstarszych wiślanych Regat o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka, Regat w Gminie Duninów oraz Memoriału im. Elizy i Grzegorza Rakowskich, mamy zamiar wyjść z misją rozpowszechniania żeglarstwa i turystyki motorowodnej poza granice Zalewu Włocławskiego.

Naszym celem jest zorganizowanie "I Rejsu Hejnału Płockiego 2017" z Płocka do Gdańska, który z założenia ma zostać imprezą cykliczną pod patronatem naszego klubu, kierowaną nie tylko do żeglarzy i motorowodniaków z basenu Zalewu Włocławskiego ale również do wszystkich chętnych z całej Polski, którym bliskie jest spędzanie czasu wolnego na wodzie, połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w mijanych miejscowościach.

Termin - 30.07 - 08.08.2017r.

Trasa - Płock » Włocławek » Toruń » Bydgoszcz » Chełmno / Świecie » Grudziądz » Gniew » Tczew » Przegalina/Mulnik » Gdańsk » PłockGaleria zdjęć z rejsuI Rejs Hejnału Płockiego - Zaproszenie
I Rejs Hejnału Płockiego - Program
I Rejs Hejnału Płockiego - Karta ZgłoszeniaInformacje na temat naszego rejsu znalazły się już na oficjalnej stronie Roku Rzeki Wisły:
I Rejs Hejnału Płockiego - oficjalna strona Roku Rzeki Wisły